Humanitární pomoc

Po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině, kdy se spoustu bezbranných občanů ocitlo ve velké životní tísni, jsme se začali zajímat, jak bychom jako společnost TopNest mohli být nápomocni. Vzhledem k tomu, že již od samého začátku bylo zřejmé, že bude nedostatek zdravotnického materiálu, tak jsme neváhali a začali jsme rychle jednat. Zajištění zdravotnického materiálu bylo vzhledem k v té době téměř neexistujícím skladovým zásobám dodavatelů velmi složité. Po vynaložení obrovského úsilí se to nakonec podařilo. Připravili jsme přes 250 ks balíčků první pomoci. Přestože byly původně určeny pro civilní obyvatelstvo, následně jsme se z děkovné zprávy dozvěděli, že je s úspěchem používá i ukrajinská armáda. Podle zprávy od lékařky, která zajišťuje medicínskou výbavu tamních ozbrojených sil, tento balíček první pomoci přesně odpovídá jejich potřebám. Jako základní výbavu jej dostali vojáci ukrajinské 128. útočné brigády a druhá polovina zásilky byla odeslána do Kyjeva. Pomůže tak zachraňovat životy vojáků i zraněných civilistů.

Humanitární pomoc

Každý z balíčků obsahuje osm druhů základního zdravotnického materiálu pro zastavení krvácení a další život zachraňující první pomoc. Je v něm dezinfekční ubrousek, gáza a tlaková vrstva ke krytí ran, chirurgické rukavice, šest obvazů, gumové škrtidlo pro zástavu krvácení, náplast, izotermická fólie pro udržení tělesné teploty a nůžky. Celý set je umístěn v zipovém igelitovém sáčku. Vznikl tak velmi dobrý nápad na účinnou pomoc Ukrajině, který může kdokoli následovat. Balíčky ve čtyřech velkých krabicích hned druhý den dorazily do Užhorodu, kde byly rozděleny.

Jsme velice rádi, že jsme se alespoň takto málo mohli podílet na tom, že jsme pomohli občanům, vojákům, hasičům, atd. v takto nelehké době.

Věříme, že se brzy agrese ze strany Ruska zastaví a nejen na Ukrajině, ale v celém světě bude mír a bude převládat zdravý rozum nad agresí.